Co nas wyróżnia?

   1. Innowacyjne programy nauczania

Z powodzeniem realizujemy program „Klucz do uczenia się” oparty na teorii rozwoju L. Wygotskiego. Podstawą tego podejścia jest nauka przez zabawę oraz nabywanie doświadczeń społecznych. Moduły sa dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Kolejnym programem, z którego jesteśmy dumni jest,,Musical Babaies” i Musical English” autorstwa A. Rattebury. Będziecie Państwo pozytywnie zaskoczeni efektami. Korzystamy również z dorobku polskiej pedagogiki przedszkolnej realizując założenia „Dziecięcej Matematyki” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz „Edukacji przez Ruch” Doroty Dziamskiej oraz „Muzyka-Ruch-Rozwój” Elizy Szeligi-Kraus. Wielu naszych nauczycieli realizuje programy autorskie przygotowane do zajęć rozwijających zainteresowania dzieci.

   2. Indywidualne podejście do każdego dziecka

Dla nas najważniejsze jest wspieranie dziecka i jego rozwój. W każdej grupie pracuje 2 wychowawców, którzy współpracują z zespołem specjalistów oraz rodzicami. Oceniamy rozwój dzieci korzystając ze standaryzowanych narzędzi diagnostycznych. W sytuacji, gdy rozwój dziecka odbiega od normy organizujemy pomoc psychologiczno- pedagogiczną, kierujemy do specjalistów, wspieramy dziecko i jego rodzinę.

   3. Wyjątkowe grono pedagogiczne

Zespół profesjonalistów działających z pasją! Lubimy pracę z dziećmi, nasz personel jest świetnie wykształcony i ma duże doświadczenie
w prowadzeniu grup integracyjnych. Każda z nas jest inna, ale wszystkie lubimy pracę z dziećmi, a ich uśmiech i zadowolenie jest naszą największą motywacją.

    4. Zespół terapeutów

Jesteśmy dumni z grona naszych specjalistów. Nasi podopieczni mogą korzystać z pełnego wparcia doświadczonych terapeutów: pedagogów specjalnych, psychologów, fizjoterapeutów, neurologopedów, terapeutów SI. Nasze gabinety są dobrze przygotowane do prowadzenia terapii, a 2 sale do Terapii SI czekają na Wasze dzieciaki.

   5. Dobrze wyposażone sale

W salach przedszkolnych czekają na dzieci kąciki zabaw tematycznych i mnóstwo zabawek wspierających ich rozwój. Co ważne ograniczamy dostęp do multimediów – w naszych przedszkolach nie korzystamy z telewizorów, nie oglądamy bajek. Zamiast tego czytamy i bawimy się, zapraszamy ciekawych ludzi, poznajemy otaczający nas świat. Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci w każdej sali znajduje się oczyszczacz powietrza oraz klimatyzacja, która jest regularnie odgrzybiana. Codziennie dezynfekujemy podłogi mopem parowym aby uniknąć zbędnych środków czystości.

   6. Bogata oferta zajęć dodatkowych

Nasze przedszkole jest przedszkolem twórczym nie tylko z nazwy. To miejsce, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania w oparciu o autorskie programy nauczycieli. We wszystkich grupach prowadzimy naukę języka angielskiego, zajęcia muzyczno-rytmiczne, gimnastykę korekcyjną, zajęcia twórcze „Gdzie jest sztuka?” oraz Ruch Rozwijający metodą Weroniki Sherborne. Dodatkowo dzieci mogą korzystać z zajęć popołudniowych takich jak: gry planszowe, zajęcia sensoryczne, plastyczne, taneczne, podróżnicze, kulinarne, Świat bajek, zdolne rączki. U nas nuda nie istnieje 🙂

   7. Dbamy o zdrowie! gotujemy i jemy zdrowo

Nasze posiłki są prawidłowo zbilansowane i dostosowane do potrzeb i rozwoju dziecka – przygotowujemy 4 posiłki dziennie. Dzieci mają niegraniczony dostęp do wody mineralnej i herbaty owocowej Oferujemy możliwość korzystania  ze specjalistycznych diet np. dieta bezcukrowa, bezmleczna, bezglutenowa. Nasze posiłki przygotowuje Restauracja „Korbasowy Dwór”

   8. Bierzemy udział w akcjach społecznych i ogólnopolskich programach

Wiemy, że dzieci najlepiej uczą się przez działanie, dlatego postawy prospołeczne i prozdrowotne kształtujemy poprzez udział w akcjach charytatywnych i proekologicznych. „Szlachetna paczka”, „Góra Grosza”, „Pola Nadziei”, „Kartka dla Powstańca” to tylko niektóre z nich.

   9. Spacerujemy, bawimy się na placach zabaw

Preferujemy codzienne spacery i zabawy ruchowe na placach zabaw. Sadzimy kwiaty, drzewa i dbamy o nasze „Pola nadziei”. Obserwujemy naturę i dbamy o nią. Odwiedzamy pobliskie biblioteki i poznajemy świat książek. Jeździmy do teatru, odwiedzamy muzea, wiemy, że wycieczki to ciekawy sposób na rozwijanie pasji i zainteresowań.

   10. Niesłabnąca pasja

„ToTu” to miejsce, które powstało z pasji do uczenia dzieci i dbania o ich rozwój. Nie stoimy w miejscu, ciągle się rozwijamy, szkolimy, szukamy nowych pomysłów. Dziecko jest w centrum naszych zainteresowań. Naszym mottem jest myśl Janusza Korczaka – „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” oraz „Pomóż mi to zrobić samodzielnie” autorstwa Marii Montessori.